Pompa Ciepła Opolskie
Pompa Ciepła w województwie Opolskim
Chcesz poznać ofertę na Pompę Ciepła w województwie Opolskim?
Bądź w kontakcie
Zadzwoń lub napisz do nas
Siedziba Firmy :
44-200 Rybnik, ul. 3 Maja 30
Wyślij wiadomość :
biuro@woleoze.pl
biuro@woleoze.pl
Zadzwoń :
+ 48 32 441 28 38
+ 48 600 195 942
Pompa Ciepła województwo Opolskie – zalety Pompy Ciepła
Pompa ciepła a metraż domu
Pompa ciepła to fantastyczne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą pozbyć się tradycyjnych pieców – iść z duchem ekologii, zadbać o środowisko, a przy tym sporo zaoszczędzić. Czym jest pompa ciepła? To urządzenie, mające na celu ogrzanie budynku lub domu – oraz wody użytkowej. Żywotność pompy ciepła wynosi nawet 25-30 lat – nic dziwnego, że coraz chętniej na tego typu rozwiązanie decydują się zarówno właściciele starszych budynków, jak i inwestorzy osiedli nowoczesnych apartamentów. Dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej – pompa ciepła nie wytwarza substancji smolistych, mających negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, a jej koszty eksploatacji nie należą do wysokich. Temperaturę ogrzewania domu zmienisz przy pomocy nowoczesnego sterownika (bez konieczności schodzenia do kotłowni!)
Jak wybrać pompę ciepła?
Pompa ciepła to w pełni bezpieczne i łatwe w montażu rozwiązanie – może być również bezobsługowa, oszczędzając czas domowników. Najważniejszym aspektem doboru pompy jest oczywiście wartość zapotrzebowania na moc cieplną budynku. Co to oznacza? Istotne będą tu wartości – między innymi moc grzewcza i moc chłodnicza, określające moc pompy oraz maksymalne natężenie sprężarki. Równie istotna jest moc elektryczna – czyli im niższy współczynnik, tym niższa cena eksploatacji pompy. Decydując się na zakup wysokiej jakości pompy ciepła – zwróć uwagę na dopasowanie jej działania do potrzeb swoich i swojej rodziny
Czym jest COP?
Aby obliczyć moc pompy ciepła należy poznać wartość współczynnika COP – określającego energooszczędność pompy. Współczynnik COP będzie niezwykle ważny dla tych z nas, którzy zwracają szczególną uwagę na kwestie związane z ekologią – to właśnie COP pokazuje stosunek mocy grzewczej pompy do mocy, którą musi pobrać z pracy na zewnątrz. Im wyższy COP – tym mniejsza ilość energii jest nam potrzebna do uzyskania tej samej wartości ciepła. Co ciekawe, wybór pompy ciepła to nie tylko niesie ze sobą jeszcze jedną istotną korzyść – to nie tylko ekologiczne podejście do kwestii ogrzewania budynków, ale również brak zanieczyszczeń w porównaniu do konwencjonalnego kotła na węgiel! Pompa Ciepła – ogrzewając dom lub budynek – nie generuje osadu czy brudu, na którego sprzątnięcie należy poświęcić dodatkowy czas.
Jak obliczyć moc pompy ciepła?
Najpopularniejszym sposobem na obliczenie mocy pompy ciepła – tak aby właściwie dobrać ją pod metraż domu – jest pomnożenie powierzchni budynku przez zapotrzebowanie na moc. Jak to wygląda w praktyce? Jeśli nasz dom posiada metraż 120 m2, a zapotrzebowanie na metr kwadratowy wynosi 50 W – wystarczy wykonać prosty rachunek 120 m2 x 50 W. Wynik określi nam moc pompy, która w pełni zaspokoi nasze oczekiwania.
Wybierając pompę ciepła do swojego domu – zwróć uwagę na średnie temperatury panujące w Twojej lokalizacji, roczne zużycie wody i rodzaj odbiornika ciepła. Im lepiej ocieplony budynek – tym niższa moc grzewcza pompy będzie w stanie zapewnić pożądane ciepło!
Nic dziwnego, że pompy ciepła coraz prężniej wkraczają do naszych domów i budynków – dzięki odpowiedniemu dobraniu pompy do metrażu możesz cieszyć się ciepłem w zgodzie z naturą oraz oszczędnościami, które zostają w Twoim portfelu!