image

Porady dotyczące fotowoltaiki: oszczędzaj więcej dzięki naszym 5 najlepszym rekomendacjom dotyczącym energii słonecznej

Jeśli masz już na miejscu instalację solarną, to gratulacje! Już teraz zmniejszasz rachunki za media i jesteś na drodze do wyłączenia z sieci.

Połączenie podstaw z niektórymi nowymi dostępnymi technologiami oznacza, że ​​Twój system może być jeszcze bardziej wydajny, co prowadzi do jeszcze większych oszczędności.

Oto nasze „Top 5 porad słonecznych”:

1. Zmniejsz zużycie energii elektrycznej w budynku

Niezależnie od tego, czy korzystasz z systemu fotowoltaicznego, czy nie, jasne jest, że jeśli chcesz zaoszczędzić energię elektryczną (i pieniądze), powinieneś najpierw wyeliminować wszystko, co zużywa jej zbyt dużo. Szukaj energooszczędnych urządzeń i nie zostawiaj ich w stanie czuwania, gdy nie są używane.

Używaj diod LED zamiast żarówek.

2. Uruchom te urządzenia o wysokim zużyciu w ciągu dnia

Zmywarkę, pralkę, suszarkę i kuchenkę można łatwo wyposażyć w wyłączniki czasowe, aby działały w ciągu dnia, kiedy moc wyjściowa z paneli słonecznych jest najwyższa i można ich używać bezpośrednio.

ALE… używaj jednego urządzenia na raz! Liczba, z której możesz korzystać w ciągu dnia, będzie zależeć od rodzaju instalacji słonecznej, ale korzystając z jednego urządzenia lub urządzenia na raz, zaoszczędzisz energię elektryczną.

Oto kilka przykładów:

  • Prysznic przed lub po użyciu pralki
  • Gotowanie obiadu przed włączeniem telewizora
  • Odkurzanie po zakończeniu zmywania

3. Magazynowanie energii zwiększa wydajność… więc kup baterię!

Widzieliście, jak szczegółowo omawialiśmy baterie słoneczne w ciągu ostatniego roku i nie bez powodu.

Bez magazynowania energii możesz dobrze wykorzystać około 50 do 80 procent energii słonecznej na własną posiadłość. Bateria może z łatwością wytrzymać to do prawie 100 procent. Dodanie systemu magazynowania pomoże również w pełni wykorzystać instalację fotowoltaiczną, wykorzystując zmagazynowaną energię elektryczną w nocy i zapewni pełną ochronę przed zaciemnieniami.


4. Monitoruj swój system i wykorzystanie

Upewnij się, że Twoja instalacja solarna działa poprawnie i dowiedz się, jak działa dzięki monitoringowi. Korzystanie z aplikacji daje dobry wgląd w nawyki użytkowania i wydajność systemu przez cały rok.

5. Sprawdź, czy panele nie mają cienia i utrzymuj je w czystości!

Miej oko na wszelkie potencjalne problemy z zacienieniem, takie jak drzewa, które mogły wyrosnąć od czasu zainstalowania paneli i usuń wszelkie zanieczyszczenia. Brud, kurz i ptasie odchody mogą wpływać na wydajność systemu i przeszkodzić w oszczędzaniu.

Należy jednak pamiętać, że prawidłowe czyszczenie paneli jest zadaniem dość specjalistycznym, wymagającym odpowiedniego sprzętu, aby uniknąć zarysowań i innych uszkodzeń. Zdecydowanie zalecamy również, aby nie próbować samodzielnie wchodzić na dach, gdy nasz doświadczony zespół może bezpiecznie podjąć się dla Ciebie pracy i jednocześnie przeprowadzić kontrolę na miejscu.


Jeśli masz pytania, jak ulepszyć istniejący system lub jak zacząć, skontaktuj się z nami w dowolnym momencie.

Comments are closed.