FOTOWOLTAIKA - ODBIERZ 7000 zł
Instalacja w terminie do 14 dni

ZYSKAJ 7000 zł i DOBIERZ FALOWNIK HYBRYDOWY

SPRAWDŹ
POMPY CIEPŁA - ODBIERZ 5000 zł
Montaż w 3 dni

DODATKOWE DOFINANSOWANIE DO 5000 zł

SPRAWDŹ
MAGAZYN ENERGII - ZYSKAJ 16 000 zł
Zarządzaj produkowaną energią

FOTOWOLTAIKA + MAGAZYN ENERGII W DUECIE

SPRAWDŹ
ŁADOWARKI
Szybkie Ładowanie w 40 minut
SPRAWDŹ
Previous
Next

Magazyn Energii Gliwice?

Chcesz poznać ofertę na Magazyn Energii w Gliwicach ?

Zostaw swoje dane Skontaktujemy się z Tobą.

Bądź w kontakcie

Zadzwoń lub napisz do nas


demo-attachment-1661-placeholder

Siedziba Firmy :

44-200 Rybnik, ul. 3 Maja 30

demo-attachment-1663-send

Wyślij wiadomość :

biuro@woleoze.pl
biuro@woleoze.pl

demo-attachment-1662-iphone

Zadzwoń :

+ 48  32 441 28 38
+ 48  600 195 942

magazyn energii
Magazyn Energii

Ile kosztuje Magazyn Energii Gliwice?

Czy są dostępne dotacje na Magazyn Energii w Gliwicach?

Dotacja Magazyn Energii Gliwice 16 000 zł

Dotacja Fotowoltaika Gliwice 7000 zł

Dotacja na Fotowoltaikę i Magazyn Energii Gliwice 23 000 zł 

Słoneczne Gliwice

Czy baterie słoneczne są opłacalne?

Niektóre z głównych czynników wpływających na koszty Magazynu Energii to materiały chemiczne, z których składa się bateria, cykl życia baterii, pojemność przechowywania i pojemność użytkowa. Czynniki te mogą spowodować, że Magazyn Energii w Polsce kosztuje zazwyczaj od 24 000 zł do 60 000 zł wraz z montażem, modułem zasilającym i modułem sterującym do tego w cenie Magazynu Energii wliczone jest też uruchomienie, konfiguracja, przeszkolenie i serwis.

Ponadto, biorąc pod uwagę, że żywotność baterii słonecznej wynosi od 15 do 25 lat , bateria może wymagać wymiany więcej niż raz w okresie użytkowania paneli słonecznych (zwykle 20-30 lat). Może to zwiększyć całkowity koszt instalacji kompletnego systemu paneli słonecznych .

Jeśli jednak nie ma Cię w domu w godzinach szczytu, warto mieć domowy system przechowywania baterii. Twój Magazyn Energii będzie w stanie przechowywać energię elektryczną do użytku, gdy będziesz w domu po zmroku.

Wystarczy powiedzieć, że koszty systemu magazynowania baterii słonecznych nie są tanie, ale inwestycja może zrekompensować koszty, jeśli zostanie skutecznie wdrożona. Dzięki baterii możesz stać się w 100% niezależnym energetycznie i samowystarczalnym.

Dowiedz się więcej w naszym przewodniku

 • Dlaczego potrzebujesz i do czego potrzebny jest Magazyn Energii?
 • Ile kosztuje Magazyn Energii?
 • Czy są dotacje na Magazyn Energii?
 • Jakie są rodzaje baterii słonecznych?
 • Jakie są zalety i wady Magazynu Energii?
 • Jaka jest żywotność Magazynu Energii?
 • Jaka jest najlepsza bateria słoneczna?

Dlaczego potrzebujesz systemu przechowywania baterii słonecznych?

Łączenie Magazynu Energii z Fotowoltaiką jest stosunkowo nową praktyką, ale bardzo skuteczną. Możesz skorzystać z magazynowania energii na 4 kluczowe sposoby :

 1. Przechowuj energię do późniejszego wykorzystania
 2. Znacząco obniż koszty energii
 3. Zarabiaj, sprzedając zmagazynowaną energię do sieci
 4. Uniezależnij się od sieci 

Po pierwsze, Magazyn Energii zamontowany przez specjalistów z WoleOze.pl przechowuje energię generowaną w godzinach nasłonecznienia i sprawia, że jest łatwo dostępna do użytku w godzinach pozaprodukcyjnych, takich jak noc lub pochmurne dni. Korzystając z fotowoltaiki od WoleOze.pl , możesz zasadniczo zasilać swój dom 100% odnawialną energią słoneczną przez całą dobę, o ile zapotrzebowanie na energię elektryczną nie przekracza mocy, jaką może zapewnić bateria.

Ponadto zasilanie awaryjne z baterii słonecznych może znacznie obniżyć koszty energii . Ładując Magazyn Energii poza godzinami szczytu i rozładowując go w godzinach szczytu, możesz uniknąć płacenia wysokich kosztów energii elektrycznej od dostawcy energii. Oszczędności z tego tytułu mogą służyć zmniejszeniu kosztów systemu Fotowoltaiki i Magazynu Energii.

Co więcej, czasami możesz  zarabiać pieniądze, sprzedając energię zmagazynowaną w baterii słonecznej z powrotem do sieci elektrycznej, gdy ceny energii elektrycznej są najwyższe – jeśli dostawca energii akceptuje eksport zmagazynowanej energii.

Wreszcie, dodając baterię z Magazynu Energii do swojej instalacji fotowoltaicznej, możesz w dowolnym momencie uniezależnić się od sieci energetycznej, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo energetyczne dla swojego gospodarstwa domowego. Oczywiście liczba paneli słonecznych, które należy w tym celu zainstalować, będzie się różnić w zależności od zapotrzebowania na energię i budżetu.

Kiedy najlepiej zainstalować Magazyn Energii?

System Magazynowania Energii najlepiej jest stosować w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną . Na szczęście, jeśli masz już Fotowoltaikę, dodanie Magazynu Energii jest stosunkowo proste. A jeśli nie jesteś jeszcze szczęśliwym posiadaczem jednego z rozwiązań to oczywiście, oba systemy można dobrać razem ze specjalistą z naszej firmy WoleOze.pl w atrakcyjnej cenie. Wszystko po to, aby Twój dom był Ekologiczny i działał całkowicie niezależnie oraz cieszył się energią odnawialną.

Te dwie technologie uzupełniają się nawzajem, aby obniżyć koszty należy zainwestować w rozwiązanie jakie daje nam Magazyn Energii i Fotowoltaika, dzięki czemu całość instalacji jest znacznie bardziej wydajna. Jeśli zastanawiasz się nad przejściem na ekologię, nie ma lepszego czasu, aby zacząć korzystać z pieniędzy, które możesz zaoszczędzić na miesięcznym rachunku za prąd. Skontaktuj się z nami a my podpowiemy co najbardziej będzie pasowało do Twojego profilu gospodarstwa domowego.

System jakim jest Magazyn Energii oferuje różne rodzaje baterii do wyboru, a także wiele zalet, takich jak bardziej przyjazna dla środowiska wydajność, dłuższa żywotność i łatwiejsza instalacja.

Jeśli nie masz systemu paneli słonecznych, możesz kupić sam Magazyn Energii i naładować go energią z sieci. Nie byłoby to rozwiązanie na baterie słoneczne, ale może to być inny sposób na zmniejszenie kosztów, jeśli ładujesz Magazyn Energii w godzinach z niską taryfą jaką daje nam taryfa G12 oraz G12W.

Magazyn Energii cena ?

Obecnie koszty zwykle wahają się od 24 000 zł do 60 000 zł w zależności od pojemności, kompozytu chemicznego baterii i jej cyklu życia, producenta oraz gwarancji. Cena jest wyliczana wraz z montażem, modułem zasilającym i modułem sterującym do tego w cenie Magazynu Energii wliczone jest też uruchomienie, konfiguracja, przeszkolenie i serwis.

Koszty Magazynu Energii są w podobne, do ceny instalacji fotowoltaicznej. Ponieważ stosowanie systemów magazynowania energii staje się coraz bardziej powszechne, ich cena będzie naturalnie podążać za tym samym trendem spadkowym, co koszty paneli słonecznych.

Baterie słoneczne litowo-jonowe są najbardziej popularnymi i najbardziej opłacalnymi bateriami wszelkiego rodzaju. Poniższa tabela przedstawia zestawienie kosztów jaki trzeba ponieść na Magazyn Energii instalowany przez naszą firmę WoleOze.pl.

Zestawienie w oparciu o pojemność użytkową.

Pojemność użytkowa (kWh)Szacunkowa cena Magazyn Energii
Magazyn Energii 5 kWhOd 24 000 zł wraz z montażem, modułem zasilającym i modułem sterującym.
Magazyn Energii 7 kWhOd 35 000 zł wraz z montażem, modułem zasilającym i modułem sterującym.
Magazyn Energii 10 kWhOd 45 000 zł wraz z montażem, modułem zasilającym i modułem sterującym.
Magazyn Energii 15 kWhOd 55 000 zł wraz z montażem, modułem zasilającym i modułem sterującym.

Uzyskaj wyceny teraz

Wypełnij formularz w zaledwie 1 minutę

Litowo-jonowy i kwasowo-ołowiowy to dwa materiały chemiczne, które najczęściej można znaleźć w akumulatorach stosowanych w systemie jakim jest Magazyn Energii. Pomimo wyższej szacowanej ceny, akumulatory litowo-jonowe nadal cieszą się większym udziałem w rynku dzięki dłuższej żywotności i większej pojemności użytkowej.

Poniższa tabela wyjaśnia szczegółowo, dlaczego akumulatory kwasowo-ołowiowe są stosunkowo tańsze w krótkim okresie, ale litowo-jonowe jest lepszym rozwiązaniem, jeśli weźmie się pod uwagę przyszłe opłaty za wymianę.

CharakterystykaAkumulator kwasowo-ołowiowyBateria litowo-jonowa
Koszt wstępny15 000 zł24 000 zł
Pojemność magazynowa (kWh)Magazyn Energii 5 kWh5 kWh
Głębokość rozładowania (DoD)50%90%
Ilość Cykli18004000
Koszt / kWh / cykl*1,66 zł1,20 zł

* Koszt / kWh / cykl = koszt wstępny / (pojemność × DOD × cykl życia)

Materiał baterii

Różne materiały mają różny wpływ na szybkość rozładowania i żywotność produktu. Na przykład akumulatory litowo-jonowe mogą rozładować 70%-90% całkowitej ilości przechowywania, podczas gdy kwasowo-ołowiowe może rozładować tylko około 50%. A akumulatory litowo-jonowe mają co najmniej dwukrotnie dłuższą żywotność niż akumulatory kwasowo-ołowiowe. Większa szybkość rozładowania i dłuższa żywotność zazwyczaj skutkują wyższymi cenami .

Pojemność

Pojemność magazynowa odnosi się do całkowitej ilości energii, jaką może przechowywać Twoja bateria słoneczna, a pojemność użytkowa oznacza ilość, którą można zużyć, która jest zwykle obliczana na podstawie głębokości rozładowania (DoD).

Wielkość pojemności magazynowej i użytecznej, mierzonej w kilowatogodzinach (kWh) , ma bezpośredni wpływ na koszt systemu magazynowania baterii słonecznych. Większa pojemność oznacza, że może zmagazynować więcej energii i obsłużyć większy obszar, co spowoduje wyższą cenę.

Długość życia

Cykl życia jest ważnym wskaźnikiem żywotności systemu magazynowania baterii słonecznych. Im więcej cykli może zapewnić bateria słoneczna, tym dłużej może działać normalnie. Biorąc pod uwagę, że żywotność paneli słonecznych wynosi około 25 lat, wymiana nowej baterii słonecznej może zwiększyć przyszłe koszty.

Instalacja

Koszt instalacji systemów magazynowania baterii słonecznych różni się nieznacznie w zależności od rozmiaru i może być pokryty przez niektóre marki. Ogólnie rzecz biorąc, bardziej ekonomiczne jest skonfigurowanie systemu baterii słonecznych podczas  instalowania paneli słonecznych .

Czy są dostępne dotacje na Magazyn Energii w Gliwicach?

Fotowoltaika i Magazyn Energii dotacja Gliwice

Dotacja Magazyn Energii 16 000 zł w Gliwicach

Dotacja Fotowoltaika 7000 zł w Gliwicach

Dotacja na Fotowoltaikę i Magazyn Energii 23 000 zł w Gliwicach

Mimo że koszt systemu przechowywania baterii słonecznych może nie być umiarkowany, nadal można znaleźć sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy . W Polsce istnieją obecnie możliwości finansowania paneli słonecznych .

Dzięki możliwości odsprzedaży energii elektrycznej możesz zarobić pieniądze za eksport zmagazynowanej przez Magazyn Energii oraz wytworzonej przez Instalację Fotowoltaiczną, z powrotem do sieci. Taryfy eksportowe różnią się w zależności od dostawcy energii, na dzień dzisiejszy jest to 0,698 gr/ kWh

Koniecznie sprawdź u swojego dostawcy energii, czy pozwala on na eksport zmagazynowanej energii .

Przed nowym systemem rozliczeń obowiązywał system prosumencki, który umożliwiał magazynowanie nadwyżki z produkcji instalacji fotowoltaicznejzmagazynowana energia była pobierana z sieci z różnicą 1:0.8 kW. Innym sposobem na obniżenie kosztów inwestycji jest skorzystanie z odliczenia kosztów od podstawy dochodu w Urzędzie Skarbowym tzw. Odliczenie PIT.

Jakie są rodzaje baterii słonecznych?

 • RV/Marine Solar baterie – Morskie baterie słoneczne są odpowiednie dla mniejszych systemów i są używane na łodziach i przez osoby posiadające kampery. Ponadto tego typu baterie słoneczne sprawdzają się najlepiej, gdy nie można wyprodukować innej formy energii elektrycznej, ze względu na ich mniejszą zdolność do ciągłej pracy.
 • Typ zalany – Akumulatory zalane to akumulatory kwasowo-ołowiowe, które mają nasadki do dolewania wody. Tego typu baterie nie są bardzo drogie w zakupie i mają dobrą żywotność w porównaniu do morskich baterii słonecznych. Zaleca się używanie akumulatorów zalewanych na zewnątrz, ponieważ podczas ładowania wydzielają gaz. Jeśli jednak są one zainstalowane wewnątrz, zdecydowanie zaleca się zastosowanie systemu odpowietrzającego do odprowadzania gazów, które mogą być wybuchowe i toksyczne.
 • Żelowe – w przeciwieństwie do akumulatorów zalewanych, szczelne akumulatory żelowe nie mają otworów wentylacyjnych i nie wydzielają gazów. Z tego powodu wentylacja nie jest ważna, a akumulatory te mogą być używane w pomieszczeniach bez żadnego ryzyka. Zaletą tego jest to, że akumulator będzie miał bardziej stałą temperaturę w pomieszczeniu, co prowadzi do zwiększenia konserwacji, a zatem działa lepiej niż akumulator zalany.
 • Akumulatory z absorbowaną matą szklaną (AGM) — między płytami zastosowano matę szklaną do przechowywania elektrolitu. Tego typu akumulatory są szczelne, co oznacza, że podczas ładowania nie wydzielają gazu. Oprócz tego baterie Glass Mat mają również doskonałą wydajność, co czyni je najlepszymi rodzajami baterii. Posiadają wszystkie zalety szczelnych typów żeli, ale są wyższej jakości. Inne zalety to to, że lepiej utrzymują napięcie, wolniej się rozładowują i wreszcie działają dłużej. Oczywiście ich przewaga oznacza, że są najdroższe z czterech typów.

Jakie są zalety i wady Magazynu Energii ?

Jak w przypadku każdej inwestycji, należy mieć świadomość zarówno zalet, jak i wad . Chociaż inwestowanie w Magazyn Energii niesie ze sobą wiele wspaniałych korzyści, przed podjęciem decyzji o zakupie Magazynu Energii należy poznać jego wady.

Poniżej znajduje się krótki przegląd głównych zalet i wad jakie daje nam Magazyn Energii:

Plusy

 • Zmniejsza rachunki za prąd, przechowując nadwyżki energii elektrycznej, zamiast ją eksportować
 • Korzystaj z energii elektrycznej, kiedy i tylko wtedy gdy jej potrzebujesz
 • Zarabiaj niewielką kwotę, eksportując zmagazynowaną energię do sieci

Minusy

 • Wysokie koszty początkowe
 • Będziesz musiał wymienić baterię po 15-25 latach
 • Nie wszyscy dostawcy energii pozwalają na eksport zmagazynowanej energii

Jaka jest żywotność Magazynu Energii ?

Średnia żywotność systemu magazynowania baterii słonecznych wynosi około 5 do 7,5 lat w przypadku akumulatorów kwasowo-ołowiowych i 15-25 lat w przypadku akumulatorów litowo-jonowych . Jednak wszystkie akumulatory są wrażliwe, jeśli są nadmiernie rozładowane lub narażone na ekstremalne warunki pogodowe.

Głębokość rozładowania (DoD)

Głębokość rozładowania (DoD) oznacza, ile możesz zużyć baterii przed jej ponownym naładowaniem. Tak jak może być szkodliwe dla baterii telefonu, jeśli pozostało tylko 2%, to samo dotyczy systemu przechowywania baterii słonecznych.

Jeśli zużyjesz 100% jego naładowania lub przekroczysz limit DoD przed ponownym naładowaniem, żywotność zostanie znacznie skrócona. Na przykład, jeśli kupujesz system magazynowania energii słonecznej, który ma pojemność 5 kW magazynowania energii i 80% DoD, pamiętaj, aby go naładować przed zużyciem wszystkich 4 kW, aby przedłużyć żywotność baterii.

W porównaniu z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi akumulatory litowo-jonowe radzą  sobie z większym zakresem zmian temperatury i charakteryzują się wyższym poziomem tolerancji w przypadku nieprawidłowego rozładowania. Dzięki tym zaletom akumulatory litowo-jonowe zyskują większy udział w rynku.

Jaka jest najlepsza bateria słoneczna?

Przyzwoity system przechowywania baterii słonecznych może poprawić Twoje życie i uchronić Cię przed kolejnymi niepotrzebnymi kosztami. W poniższej tabeli znajdziesz listę popularnych marek baterii do paneli słonecznych.

MarkaPojemność użytkowa (kWh)KosztMateriał bateriiGwarancjaCykle życiaGłębokość rozładowania (DoD)
Powerwall Tesli13,5 kWhOd 60 000Litowo-jonowa10 latNieograniczony*100%
Solax 3.33,5 kWhOd 18 000Litowo-jonowa10 lat600095%
LG Chem RESU 6,56,5 kWhOd 27 500Litowo-jonowa10 lat600090%
SOFAR5 kWhOd 24 000Litowo-polimerowy10 lat>6000100%
FoxESS 5Od 24 000Litowo-polimerowy10 lat>6000100% 

* W okresie gwarancyjnym

Instalacja systemu magazynowania baterii słonecznych może sprawić, że Twoje życie będzie wygodniejsze przez cały rok, bez martwienia się o pogodę. Ponieważ staje się coraz bardziej powszechne w użytku prywatnym, ważne jest, aby dokonać mądrej inwestycji i wybrać najbardziej opłacalny produkt.

Dobra Firma od Magazyn Energii Gliwice WoleOze.pl

 Znajdziesz nas w takich Miastach jak:

Magazyn Energii Gliwice?

Chcesz poznać ofertę na Magazyn Energii w Gliwicach ?

Zostaw swoje dane Skontaktujemy się z Tobą.

Bądź w kontakcie

Zadzwoń lub napisz do nas


demo-attachment-1661-placeholder

Siedziba Firmy :

44-200 Rybnik, ul. 3 Maja 30

demo-attachment-1663-send

Wyślij wiadomość :

biuro@woleoze.pl
biuro@woleoze.pl

demo-attachment-1662-iphone

Zadzwoń :

+ 48  32 441 28 38
+ 48  600 195 942